Častkov č. 208

906 04 Častkov

+421 948 514 616

Zákaznícka linka

Po - Pia: 10:00-16:00

Otváracie hodiny

Krátka história našej farmy

                      Na začiatku bola snaha o zásobenie sa kuracím mäsom a vajcami. Produkcia pre vlastnú potrebu sa postupne rozrastala a čas od času sme prebytky predali v rámci rodiny a známych. Následne sme ešte v rodičovskom dome zvykli odchovať pár nosníc do veku 6 týždňov. Pre predstavu sa jednalo o zhruba 300 ks ročne.


                     Prvým krokom k rozšíreniu bolo zakúpenie bývalej zámočníckej dielne o výmere zhruba 90m2. Tu sa množstvá znásobili a začali sme fungovať ako SHR. Po roku hľadania sme sa dostali po nájom prvej haly v obci Častkov, kde fungujeme aj dnes. Zmenili sme sa na spoločnosť s ručením obmedzením. Postupne sme zobrali do nájmu ďalšie opustené budovy v areáli RD Častkov. Od PD Senica sme odkúpili dlhú dobu opustený družstevný areál v obci Rovensko. Čiže dnes fungujeme ako v Častkove, Rovensku, tak máme aj našu prvú hlavu v Čáčove.

                     Najdôležitejšou činnosťou RS FARMY je produkcia hydiny na ďalší chov. Sme prioritne zameraní na odchov mladých sliepok, ktoré je možné zakúpiť od 1. dňa do veku 18. týždňov. Ďalej sa venujeme chovu a predajú brojlerových kurčiat, moriek, kačíc a husí.

                    Ako doplnenie sortimentu produkujeme v dvoch termínoch v rámci roku aj čerstvé, spracované a chladené kurčatá. Taktiež v obmedzenom množstve produkujeme konzumné vajcia.